Částečná prefabrikace

Částečná prefabrikace je založena na tom, že dílce jsou vytvářeny v dílenských nebo továrenských prostorách avšak ve významně menších rozměrech, z kterých se buduje na stavbě skládáním částí či bloků k sobě.Chatička Částečnou prefabrikací není zamýšleno tesařské vyhotovení řeziva, nýbrž prefabrikaci ve smyslu vyhotovení dílů z více částí. Výhodou je jednodušší stavba bez využití těžké techniky.

Zhotovování celomasivních bloků vychází z popularity celomasivních staveb, která dala vzniknout zpracováním dřevostaveb jako jsou truhlíkové montáže a blokové montáže. Srubové či roubené stavby mají svoje speciality, kterým chce většina investorů předejít a přesto chce bydlet v celodřevěném domě.

Novodobá konstrukce poskytuje takovou alternativu. Jednou z možností výstavby je skloubit opracovaná vysušená prkna hlavními plochami k sobě zpravidla jsou prkna okolo šířky padesát mm v délce jsou prkna nastavovaná zubovitými spoji. Spojení prken se dělá prostřednictvím hřebíků, kolíků, lepení se užívá zřídkakdy. V případě zanechání takovýchto bloků jako viditelných je třeba celoplošné broušení. Míry bloků jsou omezeny strojním zařízením.

Napsat komentář

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich