Dřevostavba rodinného domu

Dřevostavba rodinný domekCo se týče dřevostaveb rodinného domku a pasivních rodinných domků, zažívá tento obor v posledních několika letech významný boom. Jedná se o velmi pohodlné bydlení a někteří si tento typ bydlení považují především proto, že se jedná o jakési spojení s přírodou. Co se týče dřevostaveb chat nejedná se o žádnou novinku. Dřevostavba chaty se využívá již od pradávna avšak v současné době technologie pokročily natolik, že je možné vybudovat si i chatu jako pasivní domek za přijatelnou cenu.

Rodinný dům ze dřeva

Jde o to, že se v současné době rodinný dům  postavený ze dřeva dokáže ve většině parametrů vyrovnat domu klasickému. Oproti klasickému zděnému domu dokonce skýtá několik nesporných výhod. Jednou z těchto výhod jsou skvělé energetické vlastnosti domu a to již při samotné stavbě bez větších úprav se dřevostavby obecně vyznačují velmi výbornými izolačními a tepelně stabilními vlastnostmi.

Jisté předsudky mohou být u dřevěných domů předpokládány z hlediska požární ochrany. Naštěstí technologie pokročily natolik, že je možné ochránit dřevostavbu i před zřícením při požáru. Není možné dřevěný rodinný domek urchánit před požárem na sto procent, ale je možné zařídit aby se i při kompletním vyhoření nezřítil. To je velmi důležité pokud požár doopravdy nastane. Oproti předpokladu, že dřevostavby hoří častěji hovoří zkušenosti. Ze zkušeností je zřejmé, že moderní dřevostavby jsou na tom s požární ochranou téměř jako klasické domky.

Napsat komentář

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde