Dřevostavba svépomocí

Dřevostavba svépomocí rozpracovaná stavbaV tomto článku bych chtěl nastínit, jakým způsobem je možné si vlastními silami dřevostavbu postavit, co je ke stavbě dřevěného domu potřeba, jaké jsou náklady a s čím musí člověk při stavbě počítat. Je velký rozdíl mezi tím, jestli chceme dřevostavbu stavět pouze svépomocí nebo si objednat dřevěný domek, který bude jakožto „dřevostavba na klíč„. V prvním případě je nutností ohromná šikovnost a náročnost takové stavby je velmi vysoká. V tomto článku se dále zaměříme na oblasti v průběhu stavby: koupě pozemku, příprava projektu a cenu dřevostavby.

Koupě pozemku pro dřevostavbu

Je zřejmé, že koupě a výběr pozemku je jedou z nejdůležitějších fází, které stavbu domu provázejí. Správný výběr pozemku závisí jednak na finanční situaci kupujícího, rozloze pozemku a poloze pozemku, která by neměla být příliš blízko frekventovaným silnicím a „nepříjemným domům“ ale také dost blízko pracovním příležitostem, obchodům, školkám školám atp. Prodej pozemků respektive jeho nákup by se neměl uspěchat a velmi dobře by se měl promyslet. Je důležité si minimálně projít územní plán a zjistit jestli se v oblasti nechystají nějaké velké změny, které by mohly poškodit ráz krajiny nebo nějakým jiným způsobem negativně (případně pozitivně) ovlivnit okolí pozemku.

Příprava projektu

Při přípravě projektu je asi nejlepší se obrátit na profesionály. Ti Vám dokáží vytvořit dům buď na základě již existujících vzorů, které se pouze nějakým způsobem upraví nebo je možné nechat si zhotovit úplně nový návrh, který bude přesně podle Vašich představ a bude obsahovat vše, co se Vám líbí. Je jistě zřejmé, že druhá možnost přichází v úvahu pouze v případě, že jste ochotni do stavby vložit větší finanční prostředky.

Cena dřevostavby

Cena dřevostavby je velmi závislá na jejím provedení. Záleží na vybavení, velikosti domku, použitých materiálech, vybraném pozemku atd.

2 komentáře u “Dřevostavba svépomocí

Napsat komentář

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain